Çizim-Fotoğraf

ESRA KÖSEM KIRMIZILI KADIN ADLI LİNOL BASKI ÇALIŞMASI İLE GÜFTE EDEBİYAT’TA

KIRMIZILI KADIN
SEVİLMEK İÇİN…
Konya’yı bilenler iyi bilir Kırmızılı Kadın’ı.
Konya sokaklarında tepeden tırnağa kırmızılara bürünüp gezen, Konyalıların sevgi ve hürmet gösterdiği bir hanımefendidir o. Kim olduğu, niçin hep kırmızı giydiği ile ilgili değişik tahminler olmakla birlikte yönetmen Abdurrahman DEMİR tarafından hazırlanan belgesel film için verdiği röportajda ayrıldığı eşinin kırmızıyı çok sevdiğini ve kendisinin hep kırmızı giymesini istediği için artık hep kırmızı giydiğini söyler.
On yıl süren evliliğinde çocuğu olmadığı için eşi tarafından bırakılmış bir kadındır o. “ Boşanmak zor, kötü bir şey… İki gün yataktan kalkamadım. Bir üzüldüm, bir üzüldüm.” diyor.
“Aşk insanın neşesi. Aşkı olmayanın imanı olmazmış, derdi bizim ana. Ȃşık olan bir adamdan hiç korkma. Ȃşık olanın kalbi temizleniyor ya… Tertemiz oluyor. Sevdiğin olacak. Ben ne parayı ne pulu, biliyor musun?.. Bende bir tek aşk olacak… Ama olmadı. Ayrıldık. Ayrılmayaydık. Bizim aşk filmimiz böyle oldu. Başka da yok.”diyen Kırmızılı Kadın Esra KÖSEM’in linol baskı çalışması ile Güfte Edebiyat’ta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu