Dergiler

DAİMA EDEBİYAT MAYIS SAYISI YAYIMLANDI

Genel Yayın Yönetmenliğini Muhammet ERDEVİR'in yaptığı Daima Edebiyat yine her zamanki gibi dolu dolu

DAİMA EDEBİYAT’IN MAYIS SAYISI YAYIMLANDI
Edebiyat ve kültür-sanat sitesi edebiyatdaima.com tarafından yayına hazırlanan ve e-dergi formatında okurlarla buluşan Daima Edebiyat’ın mayıs sayısı yayımlandı. Her sayısında yeni bir temayla okurlarının karşısına çıkan Daima Edebiyat’ın 5. sayısında teması “Köşe” olarak belirlenmişti. Dergide hem tema kapsamında hem de tema dışı birçok öykü, şiir ve yazı okurlarını bekliyor.
Daima Edebiyat’ın 5. sayısında “Köşe” temasına katkı sunan yazar ve şairler şunlar:
“Muhammet Erdevir, Ahmet Menteş, Emine Gündüz Menteş, Hande İkbal Türedi, Fatma Nur Uysal Pınar, Zübeyde Andıç, Gülay Leylek, Emel Koşar, Ahmet Şerif Doğan, Ahmet Ergin, Taha Ömer Bilik, Hüseyin Kılıç, Sevda Sezer Gülle, Buket Uçar, Nilüfer Zontul Aktaş, Fatma Yavuz, Deniz Kara, Şule Hatipoğlu, Beyhan Keçeli ve Şeyda Başer Eroğlu.” Daima Edebiyat’ın her sayısında tema dışında da birçok öykü, yazı ve şiire yer veriliyor. Mayıs sayısında tema dışında eserleriyle yer alan yazar ve şairler ise şöyle:
“Barış Çiviroğlu, Korkut Kabapalamut, Seda Şaffak, Ayfer Karakaş, Muhammed Münzevi, Koray Feyiz, Veli Ay, Arzu Özdemir, Filiz Kalkışım Çolak, Sibel Çelikel, Münür Karagöz, Hilâl Fırat, Jale Önder Darıcı, İbrahim Hulusi Kaya, Reşit Güngör Kalkan, Hümeyra Yargıcı, Emine Selcen Akkuş, Fatma Nuran Avcı, Muhammet Çavdar ve Yaşar Ercan.” Kitap inceleme yazılarında Çağlar Sarıtaş, Yıldırım Türk’ün Kapıdaki Yüzler adlı öykü kitabını yazdı. Gülnaz Eliaçık Yıldız, Salah Birsel’in Dört Köşeli Üçgen adlı tek romanını incelerken Sibel Yılmaz, Ethem Baran’ınn Güzelliğini Gördükçe Ağlayasım Geliyor adlı son öykü kitabını değerlendirdi. Mustafa Bostan ise Oğuz Ertürk’ün Deyiş yahut Bekleyiş adlı şiir kitabı üzerine değerlendirmeleriyle bu sayıda yerini aldı.
Daima Edebiyat’ın bu sayısında Nasrin Zabeti Miandoab, Rüya Şahhüseyinzade’nin bir şiirini Türkçeye çevirdi. Derginin gelenek haline getirdiği Son Söz Yerine Arka Kapak Şiiri bölümünde ise konuk şair Oğuz Ertürk.
Derginin son sayısını PDF formatında https://www.edebiyatdaima.com/daima-edebiyatin-mayis-sayisi-yayinda/ adresinden indirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu