Dergiler

GÜFTE EDEBİYAT E-DERGİ KAR TEMALI SEKİZİNCİ SAYISI İLE YAYINDA

Güfte Edebiyat, kar temalı sekizinci sayısı ile okurlarıyla buluşuyor.

Özbekistan/Taşkent’ten Mahfuza YOLDOŞEVA şiiri ile aramızda. Özbekistan sahasından Nazira BOYMURODOVA da şiiri ile arka kapağımızda. Kuzey Makedonya/Vrapcişte doğumlu Yaser HALİM de İtalya/ Teramo’dan sesimize ses kattı. Azerbaycan sahasından eserleri ile bizi yalnız bırakmayan isimler Güfte Edebiyat Azerbaycan sahası editörü Aysel XANLARQIZI SƏFƏRLİ, Cəbrayıl ŞİRƏLİYEV, Aysel NƏSİRZADƏ, Ülviyyə ƏBÜLFƏZQIZI, Lətifə ABBASOVA, Ümmü SÜLEYMANOVA, Güfte Edebiyat Azerbaycan sahası editörü Fidan RƏCƏBLİ,  Asəf Baba NÜSRƏT ile Xalidə ABDULLAYEVA.

Diyor ki bölümümüzde konuğumuz bu ay ilk öykü kitabı DEBBAĞ ile Birgül YANGIN ASLANOĞLU. Güfte Edebiyat Editörü Veli AY, kendisiyle söyleşti.

Görüntünün Uyandırdıkları bölümümüzde şiirleriyle temamıza katılan isimler Sündüs ARSLAN AKÇA, Şerife TEKMEN TÜRK, Fikret YAZICIOĞLU, Ferah AKTAN, Ramazan UÇTU, Yahya ASLAN, Ahmet TOK, Birsen EKER, Alaattin BAKIR, Emre BİRDAL, İbrahim EŞMELİ, Mahmut CELALOĞLU, Muhammed Yusuf KESKİN ve Osman BOZDAĞ. İlknur İŞCAN KAYA da şiiri ve çizimiyle aramızda. Denemeleri ile yer alan isimler Yunus LAÇİN ve Tülin ENSAR. Güfte Edebiyat Editörü Züleyha YILMAZ, Güfte Edebiyat Editörü Kıymet NOKAY ÖZTÜRK, Güfte Edebiyat Editörü Yeliz Özge TOYMAN Güfte Edebiyat Editörü Dilek ALTUNDAĞ; Mehmet Özcan YASDIBAŞ, Elmas TUNÇ, Hülya SUSAM temamıza öyküleri ile katıldılar. Nagihan IŞIK’ın çocuk edebiyatı alanındaki eserine çizimi ile Ferah AKTAN eşlik etti. Zafer ÇARBOĞA’nın karla kaplı öyküsü BİR VARMIŞ BİR VARMIŞ üzerine yazılan öykü çözümlemesi de Özge Okumalar bölümümüzde.

Sizin Güfteniz bölümümüzde şiirleri ile bizi yalnız bırakmayan isimler Önder Yasin YILMAZ, Kevser ÖZDAMAR, Saniye YÜCEL, Nazım TUĞRUL, Hızır İrfan ÖNDER, Muhlis Can KAMALAK, Burhan Berkay EKEN, Ayşe Nur AÇIKGÖZ, Feride Nur KORUR, Murat TURAN ve Kezban SEKMEN. Öyküleri ile Eylem TURGUT ŞAHİN, Elif ŞIK, Hikmet ŞİMŞEK, Fatma ARIKAN, Zülal Nimet DEMİREL, Hatice OKUMUŞ bizimle. Denemeleri ile aramızda olan isimler, Cəbrayıl ŞİRƏLİYEV, Arif KEVENOĞLU, Fidan RƏCƏBLİ ve Kübra POLAT.

Kapak resmimizi Esra KÖSEM linol baskı tekniğiyle tasarladı.

Fotoğrafları ile bu sayımıza katkı sağlayan isimler, Huriye EMRE, Mustafa KEPENEK ve Güfte Edebiyat Editörü Nilgün Ayşe GÜRDAL. Çizimleri ile de Esra KÖSEM, İlknur İŞCAN KAYA, Ferah AKTAN sayfalarımıza renk kattılar.

Bütün yazar, şair, çizer ve okurlarımıza; Diyor ki bölümümüzün konuğu Birgül YANGIN ASLANOĞLU’na teşekkür ederiz.

Güfte Edebiyat Ocak Sayısını İndirmek İçin:

https://gufteedebiyat.com/tr/edergi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu