Dergiler

GÜFTE EDEBİYAT E-DERGİ SONBAHAR TEMALI KASIM SAYISI İLE YAYINDA

Güfte Edebiyat sonbahar temalı altıncı sayısı ile okurlarının karşısında.

Diyor ki bölümümüzün konuğu postmodern anlatının olanaklarından yararlandığı öykü kitabı Korkunç Beyaz ile İbrahim Halil ÇELİK. Güfte Edebiyat Editörü Züleyha YILMAZ, kendisi ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Görüntünün Uyandırdıkları bölümümüzde öyküleri ile aramızda olan isimler Zafer ÇARBOĞA, Güfte Edebiyat Editörü Züleyha YILMAZ, Güfte Edebiyat Editörü Kıymet NOKAY ÖZTÜRK, Emine ABACI ve Elmas TUNÇ. Şiirleriyle temamıza katılan isimler Mehmet Özcan YASDIBAŞ, Fikret YAZICIOĞLU ve Hülya SUSAM. İlknur İŞCAN KAYA da şiiri ve çizimiyle bizi yalnız bırakmadı. Çocuk edebiyatı bölümünde Meral TUNA ULUPINAR konuğumuz. Ayhan BOZFIRAT’ın “KAHVE” öyküsünün çözümlemesi de temamıza sonbaharın renklerini kattı.

Sizin Güfteniz bölümümüzde öyküleri ile bizi yalnız bırakmayan isimler Tuba TUNÇAY, Güler ÖZAFACAN, Levent BERKAY, N. Talha KARABOĞA, Şafak KUMARGAL. Azerbaycan sahasından Ülviyyə ƏBÜLFƏZQIZI da öyküsü ile aramızda. Şiirleri ile bize katılan isimler Aysel XANLARQIZI SƏFƏRLİ, Bahar SANCAK, Aysel NƏSİRZADƏ, Kevser ÖZDAMAR, Kəramet ŞÜKÜROV, Osman BOZDAĞ, Emirhan ÇORAK, Yahya ASLAN, Rafiq İBRAHİMOV, Lətifə ABBASOVA, Saniye YÜCEL, Muhlis Can KAMALAK. Dilek ALTUNDAĞ, inceleme yazısı ile bizimle. Emine Öykü GÜNER, denemesi ile yer aldı bu sayımızda. Küçürek öyküleri ile Filiz BUĞA ve Tülin ENSAR aramızda. Özden COŞAR da gezi yazısı ile bize katıldı. Azerbaycan sahasından Fidan RƏCƏBOVA, ƏHMƏD CAVAD YARADICILIĞINDA VƏTƏNPƏRVƏRLIK MOTIVLƏRI adlı inceleme yazısıyla bizi yalnız bırakmadı. Nagihan IŞIK’ın çocuk edebiyatı alanındaki eserini çizimleri ile Ferah AKTAN renklendirdi. Fotoğrafları ile bu sayımıza katkı sağlayan isimler Ferah AKTAN ve Özden COŞAR. Veli AY, küçürek öyküsü ile arka kapağımızda.

Bütün yazar, şair, çizer ve okurlarımıza; Diyor ki bölümümüzde kıymetli fikirlerini okurlarımızla paylaşan İbrahim Halil ÇELİK’e teşekkür ederiz.

İndirmek için:

https://gufteedebiyat.com/tr/edergi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu