Dergiler

GÜFTE EDEBİYAT E-DERGİ DOKUMA TEMALI ARALIK SAYISI İLE YAYINDA

GÜFTE EDEBİYAT E-DERGİ DOKUMA TEMALI ARALIK SAYISI İLE YAYINDA

Güfte Edebiyat, dokuma temalı yedinci sayısı ile okurlarının karşısında. Yedinci sayımızda Güfte Edebiyat ailesi olarak ilk kez Azerbaycan sahası dışında, Türk dünyasının farklı coğrafyalarından gelen eserlerin sevincini yaşadık. Güfte Edebiyat’ın sesi Kuzey Makedonya ve İran’da da yankı buldu. Azerbaycan sahasından bu sayımıza yoğun bir katılım sağlayan yazar ve şairlerimize de ayrıca teşekkür etmek isteriz.

Kuzey Makedonya/Üsküp’ten Rabie RUŞİD şiiri ile aramızda. İran/Tahran’dan Xalide ABDULLAYEVA şiiri ile bambaşka esintiler getirdi arka kapağımıza. Azerbaycan sahasından eserleri ile bizi yalnız bırakmayan isimler Səma MUĞANNA, Xatirə ŞABƏDDINOVA ile Aysel İSAZƏDƏ, Aysel NƏSİRZADƏ, Gültəkin RAMİZ, Esmira GÜNƏŞ, Fidan RƏCƏBLİ, Xatire SEFEROVA, Şəms HÜSEYNLİ ve Xavər ŞƏFIYEVA.

Diyor ki bölümümüzde konuğumuz bu ay ikinci öykü kitabı HERKES MAĞLUP ile Numan Altuğ ÖKSÜZ. Güfte Edebiyat Editörü Veli AY, kendisiyle söyleşti.

Görüntünün Uyandırdıkları bölümümüzde denemeleri ile yer alan isimler Yunus LAÇİN ve Ramazan UÇTU. İnceleme yazıları ile Aybüke KARABACAK ve Asu BERK bizlere “dokuma”yı anlattı. Güfte Edebiyat Editörü Züleyha YILMAZ, Güfte Edebiyat Editörü Kıymet NOKAY ÖZTÜRK, Güfte Edebiyat Editörü Yeliz Özge TOYMAN, Elmas TUNÇ, Güler YAŞAR ÖZAFACAN ve Dilek ALTUNDAĞ temamıza öyküleri ile katıldılar. Şiirleriyle temamıza katılan isimler ise Fikret YAZICIOĞLU ve Mehmet Özcan YASDIBAŞ. İlknur İŞCAN KAYA da şiiri ve çizimiyle aramızda. Tülin ENSAR, küçürek öyküsü ile bizimle.

Sizin Güfteniz bölümümüzde şiirleri ile bizi yalnız bırakmayan isimler Talat ÜLKER, Azade TURAB, Kevser ÖZDAMAR, Emrah TURAN, Bülent YILMAZ, Bahar SANCAK, Feride Nur KORUR, Hızır İrfan ÖNDER, Mustafa TEKEREK, Ayşe Nur AÇIKGÖZ, Kezban SEKMEN, Mustafa Ahmet ÇAMSARI, Serhan PAKDEMİR ve Mustafa GÜNAY. Öyküleri ile Hikmet ŞİMŞEK, Selim Servan DEMİREL, N.Talha KARABOĞA, Saadet KARA BOZACI aramızda. Neriman ŞİMŞEK MIHLADIZ “Çivisi Çıkmış Dünya”dan hareketle bir inceleme yazdı. Saniye YÜCEL de anı türündeki eseri ile bizimle. Nagihan IŞIK’ın çocuk edebiyatı alanındaki şiirine Ferah AKTAN çizimi ile eşlik etti.

Kapak resmimizi Esra KÖSEM linol baskı tekniğiyle tasarladı.

Fotoğrafları ile bu sayımıza katkı sağlayan isimler Aybüke KARABACAK, Kübra SÖĞÜT ve Züleyha YILMAZ. Çizimleri ile de Asu BERK, Esra KÖSEM, İlknur İŞCAN KAYA, Züleyha YILMAZ, Ferah AKTAN ve Zehra YAŞAR sayfalarımıza renk kattılar.

Bütün yazar, şair, çizer ve okurlarımıza; Diyor ki bölümümüzün konuğu öykücü Numan Altuğ ÖKSÜZ’e teşekkür ederiz.

İndirmek için:

Güfte Edebiyat Aralık Sayısı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu