Mektup

BÜYÜK YAZARA MEKTUP (II)-Süleyman KAYMAZ

BÜYÜK YAZARA MEKTUP (II)

Süleyman KAYMAZ

                                                                                                                                        25 Mart 1985

Efendim son zamanlarda işiniz başınızdan aşkın olmalı ki yazdığım mektupları, kısa fakat gayet net cevaplar vererek geçiştiriyorsunuz.

Eski dergileri karıştırırken sürekli karşıma çıkıyorsunuz. Maşallah yazılmadık konu, kalem oynatmadık tür bırakmamışsınız. Hem öyle alelade bir ele alış da değil sizinkisi, belli ki kafa patlatmışsınız, üstelik bir derdiniz var, bir kaygı gütmüş, şimdinin yazarları gibi sırf yazmış olmak için yazmamışsınız. Zihninize sağlık!

Malumunuz günümüzde çoğu yazar, okurun zaaflarına yönelik metinler yazıyor, dergiler, kitaplar bu oldu bitti metinlerle doldu taştı! Biliyorum kızacaksınız yine; fakat kızmadığınız bir şey var mı? Yok elbette! Mevzuyu yine ödül meselesine getireceğimi anladınız ya, kızarsınız tabii! Bunca zaman, “Mühim olan eserdir,” diye nutuklar atıp durdunuz. Ancak siz de iyi bilirsiniz ki bir ödül almadan okurun dikkatini çekmenin mümkünü yok! Geçenlerde ödüllere verip veriştiren bir şairimiz kendisine verilen bilmem kaçıncı ödülü koşa koşa gidip aldı! Hatta yakın zamanlarda ödül alan bir hanımefendinin bırakın ödül aldığı eseri, paylaşılan fotoğrafları bile ilgi çekti!

Ahh efendim! Ben de uzun zamandır üstünde çalıştığım romanımı, ön ve arka kapaklara koyacağım özçekimlerimle servis etmeyi düşünüyorum! Olur da bir ödül alırsam, bir de fotoğraflarımı bulmak için zahmete girilmesin dedim! Hem benim nem eksik!

Mektubuma burada son veriyor, saygılarımı sunuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu