Dergiler

GÜFTE EDEBİYAT E-DERGİ AĞUSTOS SAYISI YAYINDA

GÜFTE EDEBİYAT E-DERGİ AĞUSTOS SAYISI YAYINDA 

Güfte Edebiyat üçüncü sayısında “radyo” teması ile okurlarıyla buluşuyor.

Kapak resmimiz yine Görsel Yönetmenimiz Esra KÖSEM tarafından linol baskı tekniği ile hazırlandı. Diyor Ki bölümümüzde pandemi öncesinde yazdığı “Pandemi” adlı romanıyla tanıdığımız Seher TANIDIK konuğumuz. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bir hekim, aynı zamanda solist ve besteci olan Seher TANIDIK ile editörümüz Züleyha YILMAZ, güzel bir söyleşi gerçekleştirdi. 

Görüntünün Uyandırdıkları bölümümüzde bizi “radyo”lu hatıralarımıza götüren isimler Ayşe AY, Kıymet NOKAY ÖZTÜRK, Hülya SUSAM, İlknur İŞCAN KAYA, Züleyha YILMAZ, Mehmet Özcan YASDIBAŞ ve Elmas TUNÇ. Tolga ALVER, radyo tiyatrosu konusunda bilgilendiriyor bizi.

Sizin Güfteniz bölümümüz İçten GÜRCAN’ın Didem MADAK’a yazdığı şiir ile başlıyor. Şerife TEKMEN TÜRK, Mahmut CELALOĞLU, Yıldız ŞENOĞLU, Osman BOZDAĞ, Ayşe Nur DUMAN, Başak AKÇAY, Emine ABACI, Ayça ÖZÇELİK, Burcu ÖZKAN, Hüseyin HATIL, Fikret YAZICIOĞLU, Beyzanur BİLYAY, Volkan KOÇAK, Kevser ÖZDAMAR, Şenay FELEK SARIBEY, Hatice IŞIK KÖK, Hülya YILDIZ, Suzan ÖZMEN, Nagihan IŞIK, Dilek ALTUNDAĞ. Azerbaycan sahasından HABİLYAŞAR, Kübra QULİYEVA, Keramet ŞÜKÜROV, Ülviyyə ƏBÜLFƏZQIZI ve Doç. Dr. Vahide CAFEROVA konuğumuz oldular. Veli AY, küçürek öyküsü ile arka kapakta.

Fotoğrafları ile bu sayımızı zenginleştiren isimler Nur Sena AKTÜRK, Tugay IŞIK, Suzan ÖZMEN, Sümeyye Zehra KARA. Bütün yazar, şair ve çizerlerimize teşekkür ederiz.

“Radyo” temamızın görüntülerini kaydeden şair Osman BOZDAĞ’a ve düzenlemeleri yapan Esra KÖSEM’e ayrıca teşekkür etmek isteriz.

                                                                               

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu